Yaşam

77. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ‘Anora’ filminin

Fransa’nın güneyinde bulunan Cannes şehrinde bu yıl 77’ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Festivalde 22 film, Altın Palmiye için yarıştı. Altın Palmiye Ödülü’nü Sean Baker yönetmenliğindeki “Anora” filmi kazandı.

Törende George Lucas’a Altın Palmiye Onur Ödülü verildi. Sahneye çıktığında dakikalarca alkışlanan Lucas’a ödülünü yönetmen Francis Ford Coppola verdi.

Altın Palmiye: Anora, Sean Baker

Grand Prix: All We Imagine as Light

En İyi Yönetmen: Miguel Gomes, Grand Tour

En iyi Erkek Oyuncu: Jesse Plemons, Kinds of Kindness.

En İyi Kadın Oyuncu: Adriana Paz, Zoe Saldaña, Karla Sofía Gascón, Selena Gomez / Emilia Pérez

Jüri Ödülü: Emilia Pérez

En İyi Senaryo: Coralie Fargeat, The Substance

DİĞER ÖDÜLLER

Camera d’Or: Armand, (Yönetmen: Halfdan Ullmann Tøndel)

Camera d’Or Özel Mansiyon Ödülü: Mongrel, Chiang Wei Liang, You Qiao Yin

En İyi Kısa Film (Kısa Film Altın Palmiye): The Man Who Could Not Remain Silent, Nebojša Slijepčević

Kısa Film Özel Mansiyon: Bad for a Moment, Daniel Soares

Golden Eye Belgesel Ödülü: Ernest Cole: Lost and Found ve The Brink of Dreams

Queer Palm: Three Kilometers to the End of the World

Palme Dog: Kodi, “Palm Dog”

FIPRESCI Ödülü (Yarışma): The Seed of the Sacred Fig, Mohammad Rasoulof

FIPRESCI Ödülü (Belirli Bir Bakış): The Story of Souleymane, Boris Lojkine

FIPRESCI Ödülü (Parallel Sections): Desert of Namibia, Yoko Yamanaka

BELİRLİ BİR BAKIŞ ÖDÜLLERİ

Belirli Bir Bakış Ödülü: Black Dog, Guan Hu

Jüri Ödülü: The Story of Souleymane, Boris Lojkine

En İyi Yönetmen Ödülü: The Damned, Roberto Minervini; On Becoming a Guinea Fowl, Rungano Nyoni

Performans Ödülü: The Shameless, Anasuya Sengupta; The Story of Souleymane, Abou Sangare

Gençlik Ödülü: Holy Cow! (Vingt Dieux), Louise Courvoisier

Özel Mansiyon: Norah, Tawfik Alzaidi

DIRECTORS’ FORTNIGHT

Europa Cinemas Label: “The Other Way Around,” Jonás Trueba

Dramatik Yazarlar ve Besteciler Derneği Ödülü: “This Life of Mine,” Sophie Fillières

İzleyici Seçimi Ödülü: “Universal Language,” Matthew Rankin

CRITICS’ WEEK

Büyük Ödül: “Simon of the Mountain,” Federico Luis

Fransız Dokunuş Ödülü: “Blue Sun Palace,” Constance Tsang

GAN Vakfı Dağıtım Ödülü: Jour2Fête, “Julie Keeps Quiet”

Louis Roederer Vakfı Yükselen Yıldız Ödülü: Ricardo Teodoro, “Baby”

Leitz Cine Keşif Ödülü (kısa film): “Guil Sela,” Montsouris Park

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
betturkey
profesyonel escort istanbul
istanbul eskort siteleri
escort bayan istanbul
istanbul escort
profesyonel escort istanbul
adalar lüks escort
arnavutköy vip escort
ataşehir eskort bayanlar
avcılar escort bayan
bağcılar elit eskort
en iyi bahçelievler escort
bakırköy eskort siteleri
başakşehir eskort bayanlar
bayrampaşa vip eskort
beşiktaş eskort ajansı
beykoz eskort bayanlar
beylikdüzü eskort kızlar
beyoğlu eskort bayan
büyükçekmece eskort siteleri
en iyi escort çatalca
lüks eskort çekmeköy
esenler gecelik escort
en güvenilir esenyurt escort
lüks escort eyüp
fatih escort bayan
profesyonel gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort hizmetleri
kartal escort hizmetleri
eskort küçükçekmece
maltepe escort bayan
vip eskort pendik
sancaktepe eskort ajansı
en iyi escort sarıyer
şile escort
eskort silivri
şişli escort ajansı
en iyi sultanbeyli escort
sultangazi escort ajansı
lüks escort tuzla
ümraniye eskort bayan
üsküdar eskort bayan
zeytinburnu eskort hizmetleri
istanbul eskort bayanlar
escort bayan istanbul