Haber

BEŞİKTAŞ’TA PARKTA ÇALIŞAN ARAÇ YANGIN BAŞLATTI

Beşiktaş’ta iki gündür park halinde duran otomobil, sürücüsünün kontağı çevirerek çalıştırmasıyla alev aldı. Sürücü Ömer Aktürk kendini dışarı atarken, yanan otomobil kullanılamaz hale geldi.

Ömer Aktürk, iki gündür park halinde beklediği otomobiline sabah 09.30 sıralarında Türkali Mahallesi Uzuncaova Caddesi üzerinde bindi. Aktürk kontağı çevirirken arabadan bir anda dumanlar yükselmeye başladı. Araç alev alınca olanlara şaşıran sürücü, hızla araçtan indi. Otomobilin yandığını gören sürücü ile birlikte çevredekiler yangın söndürücülerle yangına müdahale ederek itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek söndürdü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, otomobil kullanılamaz hale geldi.

Ömer Aktürk “Araç 2-3 gün parkta durdu. Sabah bir yere gidecektim. Arabaya bindim. Kontağı açıp marşa bastım. Çalışmadı. 2-3 denedim. Birden alev aldı. Hemen kendimi dışarı attım. Kendime yangın söndürücü sıktım ama yetersiz geldi. Daha sonra itfaiyeyi aradım” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu