Haber

Kırtasiye Ürünleri Fiyatları Arttı, Vatandaşın Alım Gücü Düştü

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray kırtasiyecisi Resul Aslan, “Vatandaşlarımızın alım gücü düştü. Her yıl yüzde yüz çalışıyorduk. Bu yıl azaldı. Yönetmeye çalışıyoruz” dedi.

Aksarayİstanbul’da 40 yıldır kırtasiye işiyle uğraştığını belirten Resul Aslan, “Bir öğrencinin getirdiği liste ortalama 1.340 TL. İçinde çanta var geri kalanı gibi. okulda kullanılmak üzere kuru boyalar ve sulu boyalar.Fiyatlarımız bu sene oldukça yüksek.Kaliteli olanlarda çanta fiyatlarımız 800 TL’ye kadar çıkıyor.200 liraya doğal çantalarımız var ama kullanılabilir bir çanta değil.Çanta, Geçen yıl 200 TL bandında olan bu yıl 600 TL. Su şişesi 40 liradan başlayıp 200 liraya kadar çıkıyor. Anne-babalar su şişesiyle birlikte çanta alırsa toplamda bin lira ediyor” dedi. .

“VATANDAŞIMIZIN SATIN ALMA GÜCÜ ÖNEMLİ OLARAK AZALDI”

Vatandaşın alım gücünün ciddi oranda düştüğüne dikkat çeken Aslan, “Alım gücü düşen vatandaşlarımız. Her yıl yüzde yüz çalışıyorduk. Bu yıl azaldı. Biz de yönetmeye çalışıyoruz. Daha önce, Depo sistemi vardı, ihtiyacımız kadar alıyoruz, depo sistemi yok, aile işi olmasaydı yeme, içme, tüketim bizi çok zor durumda bırakırdı.

Kırtasiye ürünlerinin sadece kırtasiyeciler tarafından satılması gerektiğini belirten Aslan, “Aslında kırtasiye işini sadece kırtasiyeciler yapsa fiyatlar daha uygun hale gelir. Devletimizin bu duruma el atması lazım, analiz bekliyoruz.”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

sarkikaraagachaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu