İş

Kardemir’den BEP adaylarına müjde

Kardemir ile yetkili personel sendikası Özçelik Sendikası arasında yürürlükte bulunan Toplu İş Sözleşmesinin personel adayı hükmü uyarınca işe başlayan ve 5 (beş) yılını dolduran aday işçilere 6 ay erken kadroları verildi.

Kardemir, İşkur IEP kapsamında göreve başlayan 100 aday çalışan, 6 aylık işbaşı eğitim programları Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in onayı ile bu süreye dahil edildi ve geçişleri seviyelere 6 ay önceden yapılmıştır.

“İNSAN KAYNAĞI DEĞERLERİMİZ ARTMAYI DEVAM EDECEK”

BEP kapsamında göreve başlayan 100 aday çalışanın seviyeleri hakkında konuşan Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “6 aylık işbaşı eğitim programları kapsamında diplomasını almaya hak kazanan çalışanlarımızın yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yöntem prensibimiz, çalışanlarımızın temsilcisi olan Özçelik İşçi Sendikası ile diyalog halinde, işyerimizin ve çalışanlarımızın gelişimi için adımlar atmaktır. 100 adayımıza verdiğimiz bu aşamaların ardından şirketimizin insan kaynakları değerlerinin daha da artacağına olan inancım yüksek. 100 adayımıza verdiğimiz bu güzel haberin hem firmamıza hem Karabük’e hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Bu müjdeden yararlanan işçilerin maaşları yeni seviyelere göre hesaplanacak ve ekim ayı maaşlarına yansıtılacak.

habermanyas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu