Ekonomi

Seyyar Halkın Kasabı mahalle mahalle dolaşacak

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in halka sağlıklı, ucuz ve güvenilir gıda ulaştırma vizyonuyla hayata geçirdiği Halk Bakkalı/Halk Kasabı’nın 11 şubesine mobil araç eklendi. Çiğli’nin Köyiçi Mahallesi’nde faaliyete geçecek ve 09.00-20.00 saatleri arasında hizmet verecek ilk seyyar marketi ziyaret eden Lider Tunç Soyer’e İzTarm A.Ş. Genel Müdür Murat Onkardeşler’e Büyükşehir Belediyesi bürokratları, mahalle muhtarları ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.

“Vatandaşın cebinde kalan miktar 25 milyon liranın üzerinde”
Mobil marketin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden ve vatandaşlara “hayırlı olsun” diyen Önder Tunç Soyer, ülkedeki enflasyonu hatırlattı. Hayat pahalılığı yüksek Halk Kasabı/Halk Bakkalıyla uğraştıklarını belirten Önder Soyer, “Biliyorsunuz bu yüksek hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işi değil ama biz yine de çabalıyoruz. bir çözüm bul. Sadece kurduğumuz Halk Kasabı ile vatandaşımızın cebinde kalan miktar 25 milyon liranın üzerinde” dedi.

“En çok ihtiyaç duyulan mahallelere gidecek”
12’ncisinin portatif olarak hizmete girdiği Halk Kasabı için Lider Soyer, “İzmir’in her mahallesine, en çok ihtiyaç duyulan mahallelerine gidecek. Vatandaşlarımızın da uzun süredir mahrum kaldıkları et ürünleri ile buluşmasını sağlayacak” dedi.

Her hafta farklı bir mahallede olacak
Halk Kasabı portatif aracı 4 Haziran Pazar gününe kadar 09.00-20.00 saatleri arasında Çiğli noktasında hizmet verecek. Portatif araç Pazar günü kapalı olacaktır. Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda araç her hafta farklı bir mahallede hizmet verecek. Belirlenen satış noktalarının duyurusu Halk Bakkalı’nın sosyal medya hesapları üzerinden ve internet sitesi üzerinden yapılacak.

12 şube ile ucuz ve sağlıklı yemek
İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İzTarım A.Ş. Halk Bakkalının yenilenen ve sayısı 12’ye ulaşan Halk Kasabı reyonlarında, küçük üreticilerden alınan sağlıklı ve güvenilir et ürünleri, İzmir’den işlenmiş ürünler ve karkas etler uygun fiyatlarla satışa sunuluyor.
Enflasyon nedeniyle piyasa fiyatının yaklaşık yüzde 40 altında satılan et işleri, vatandaşın mutfaklarına umut oldu. Halk Bakkal-Halk Kasabı şubelerinde et ürünlerinin yanı sıra İzmir’den gelen süt ürünleri, bitkisel ürünler ve Türkiye’nin dört bir yanından kooperatiflerin ürettiği doğal ve sağlıklı ürünler bulunuyor.

haber-kofcaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu